Stiri

Meci fantastic intre Unirea Urziceni si Dinamo 4-4 !

Probabil cel mai spectaculos meci din acest sezon s-a desfasurat in aceasta seara intre Unirea Urziceni si Dinamo.Nimic nu prevedea un asemenea scor, Unirea a deschis scorul in minutul 2 prin Onofras ca la mai putin de 5 minute Dinamo sa egaleze prin autogolul lui Fernandes, dupa 2 minute Dinamo trece in avantaj prin golul lui  Andrei Cristea din minutul 8.

Respectandu-se regula dupa alte 2 minute, respectiv in minutul 10 Semedo egaleaza la 2. Acesta fiind si rezultatul la pauza(2-2).

In repriza a doua Dinamo preia conducerea prin  Torje(min. 48) iar Andrei Cristea face 4-2 in minutul 64.Totul parea ca se indreapta spre victoria dinamovistilor insa nu de aceeasi parere au fost si cei din Urziceni care au redus din hadicap in minul 70 prin Bilasco din penalty iar in minutul 90+4 acelas Bilasco inscrie pentru 4-4 cu o lovitura de cap bine plasata langa bara.