Stiri

Rezultate tur Semifinale Cupa Romaniei Timisoreana

Miercuri si joi s-au disputat meciurile tur din semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana. In primul meci Dinamo si CFR Cluj au terminat nedecis. Scorul final, 1-1, a fost stabilit de Lucian Goian respectiv Kone, care a egalat pentru clujeni, inca din prima repriza.
Al doilea meci s-a disputat la Brasov, gazdele trecand de FC Vaslui cu 1-0 (gol Ilyes).

Meciurile retur se vor juca pe 14 si 15 aprilie. In urma rezultatelor din primul meci CFR si Fc Brasov par evident putin avantajate, dar, ca sa folosim clisee, la un asemenea nivel, calificarea se joaca in 180 de minute.

Dupa cum se stie, castigarea Cupei sau chiar prezenta in finala poate asigura un loc in Europa League. Din aceasta perspectiva, tinand cont de situatia din clasament, spre deosebire de toate celelalte trei echipe, pentru FC Brasov Cupa Romaniei a ramas singurul drum spre Europa.

Sursa: fanclub.ro Autor: Daimon, postat vineri, 26 martie 2010, 09:53