Forum pentru romanii din afara

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Doriti un astfel de forum

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Forum pentru romanii din afara

Mesajde memetshot » Mie Feb 04, 2004 11:17 am

cum apar din ce in ce mai multi romani din ne-romania, adica nusunt romani subscriu si io la ideea lui dornea si propun un forum al romanilor din afara granitelor. In acest mod ei se vor putea intalni acolo, discuta in rom-franco-engleza lor cu influente italienesti.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Feb 04, 2004 11:32 am

sunt cu totul de acord cu infiintarea acestui forum chiar daca cuacavetele imbraca al lui post intr-o haina de caterinca io impartasesc ideea dorniana avand in vedere ca multi dintre noi traim aici in ignoranta nestiind cum ie sa traiesti in alte tari si un schimb liber de pareri al diasporei nuastre ar fi benefic pentru toti cei de-aici. discutii despre vreme ,muzica,sport,stiinta ,fitness, etc intre cei de-afara care simt permanent pulsul unei vieti tumultuase vor fi binevenite pentru noi cei de-acasa care (unii) n-au mers mai departe de tzandarei sau rosiorii de vede.

in plus as propune moderator tandemul dornea-aurolacu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 04, 2004 11:36 am

pe Nanuk cum de nu o propunetzi la moderare ?
dar pe cand un forum despre cartierul Titan ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mie Feb 04, 2004 11:46 am

Votez pentru.
In acest mod simplu vom salva milioane de secunde pierdute si vom creste productivitatea muncii. Astfel, ne vom asigura un suras instant fara batai de cap si cautari intense pe forum de cate ori seful e plecat la buda sau doarme copilul.

PS Pe Nanuka o propun purtator de cuvant, sta foarte bine la capitolul argumentatie. Vezi observatorul periscopic. Stroboscopic. Telescopic.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Feb 04, 2004 12:02 pm

votat pentru, ca prea obosesc cautand aiurea.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Feb 04, 2004 12:04 pm

shi eu sunt pentru. un zambet in plus nu strica niciodat iar un ras sanatos cu atat mai putzin. :D asha vom mai afla shi noi ce mai fac fratzii noshtri demigrantzii shi vom fi in permanentza in contact cu iei.

iar duamna nanuk sa fie numita in postu de piar. am obserfat shi io ca are reale veleitatzi de purtatoare de vorbe shi mai ales la capitolul imagine n-o intrece nimeni, se vede de departe ca este fuarte stilata. astfel, ea se poate ocupa shi de costume, decoruri, poze cu sau fara blitz, cu sau fara sutien, peisaje, excursii in romania, eventual.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Feb 04, 2004 12:42 pm

Oribilul Mosh scrie:pe Nanuk cum de nu o propunetzi la moderare ?
dar pe cand un forum despre cartierul Titan ?

moshule tza mai zis cineva ca nai umor nici cat preshu de la intrarea in veceu public de la romana?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 04, 2004 12:52 pm

..pe cand la posturile tale rad mai ceva ca la momentele cu Amza Pelea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Mie Feb 04, 2004 6:26 pm

bun ca santeti de acord fratilor...
Mai fac 3 propuneri.
Una ca forumu nostru sa fie forum aparte(deci cum generalitatile sunt forum aparte) ca sa putem avea si noi moderator/moderatori proprii, sa fie pe prima pagina ca sa fie usor vizibil si 3 sa facem concurs de moderatori intre noi.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Am vorbit...

Mesajde Aurolacul » Mie Feb 04, 2004 6:55 pm

Cu Dornea shi ne-am gandit ca daca suntem 3 sau chiar 4 moderatori, putem modera aproape 24/7, deoarece cand ma duc eu la culcare in Anglia, e dupa amiaza in Alaska.
Sunt de acord. Astept un raspuns de la: The Big 4.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 05, 2004 6:08 am

Uite ce va zic eu pentru toti domnii aia(si doamnele) care se decid(gen moshu,aiu,danone..dana , nocturna..nightwish, ion..xkran, zoso..vali, aiu...nu mai stiu) e ca ar fi bine din mai multe motive sa fie forumu asta si le listez mai jos:
1. rockerii au forum si e exclusivist..etc(nu vrem si noi decat acelasi lucru suntem si noi o clasa mai aparte).
2. sunt destui de multi din afara Romaniei pe forum(poate mai multi ca cei cu rocku).
3. daca chiar aveti de hlizit la ce facem atunci o sa o puteti sa o faceti citind posturile deacolo(fiind noi im mediu propriu si personal).
4. se adauga o noua pagina in istoria fanclub.ro(asta sper ca e la intelesul tuturor).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Feb 05, 2004 9:20 am

go go go ... buna idee , si sa modereze tuz trei si sa aiba un titlu din care sa se inteleaga clar ca e pt diasporeici...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Joi Feb 05, 2004 9:33 am

dornea scrie:bun ca santeti de acord fratilor...
sa fie pe prima pagina ca sa fie usor vizibil

deci sa fie neaparat pe prima pagina sa nu cumva sal scapatz shi pasta pe shcoala veche.

dornea, tot nam intzeles in ce limba va vetz exprima. spune dacuma, ca sa shtim sanvatzam respectivu dialect, ca ne trezim duamnefereshte in necunoshtintza de cauza la fatza locului. daca se poate shun dictzionar cu termenii uzuali, ar fi perfect.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Joi Feb 05, 2004 11:26 am

deci me-am esprimat opinia de acord pentru da! da` am sh-o intrebare interogatorie care se constituie totodata intr-o sugestie: se poate ca departajarea mozilor de restu` diasporeicilor sa se faca in fctz de distantza care-i separa pe respectivii de Romania?!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Feb 05, 2004 11:38 am

dornea scrie:(gen moshu,aiu,danone..dana , nocturna..nightwish, ion..xkran, zoso..vali, aiu...nu mai stiu)

bre dornica vazui ca am un tiz sau ie la plezneala sa iasa steagurile de la primarie si prefecturala numar ?

si dornica vezi ca moshu a votat contra asa ca nu ne baga in aceiasi uala cu specimenu ala

si btw, ion cine e?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Feb 05, 2004 12:02 pm

lasal ochila ca vazui si eo ca vede dublu dormica, iote, aiu si cu aiu, dana cu danone si zoso si cu vali ... ma ia si pe mine ameteala cand ii citesc posturile, pe el insusi de ce nu lar lua
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Joi Feb 05, 2004 12:12 pm

pe langa topic: in incercarea de a deslushi identitatea ionului, din inshiruirea de mai sus reiese cum ca xkran sa numit la un momendat ion, dupa care sha schimbat numele in xkran. iara aiu are corespondent pe "nu mai shtiu".

pe topic: dornea, mare parte din alea 11 voturi de se afisheaza acuma ni le datorezi. un multzumesc ar fi suficient.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Feb 05, 2004 1:40 pm

Shi io`s pentru.Le creiam shi lor un spatziu ca sa se refuleze shi sa scrie acolo fiecare cum poate(daca poate) despre iecsperientzele lor afara.Da noi ajti fara pasaport shi viza sa n-aveam acces ca cu ignorantza noaztra puate stricam vrun thread.Mod sa fie sjhi donsoara aia din Italia cu Martinlutarching.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Deci o sa vedem...

Mesajde Aurolacul » Joi Feb 05, 2004 1:51 pm

Ar fi frumos ca sa ni se acorde forum. Limba, probabil ca vom folosi un dialect stricat romanesc mixat cu cuvinte englezesti, americane, shi dracu mai stie ce cuvinte din alte limbi. O sa facem un thread cu dictionar, ca sa ne intzelegeti mai bine.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Feb 05, 2004 1:53 pm

pfui ca de dicklady uitai, da da, sa fie cele doua donshuare cea care o sa ajunga ca bunica alinutzei (sa nu iesi din curte cu iele) si donshuara care nu mananca spanac citind pe gugle despre luther king... si mushchiulosu cu frigurosu sa fie admini speciali la forumu asta ...
si noi sa navem acces, adica daca se puate sa se vada pe prima pajina numa in cazun care te conectezi de la un server de peste hotare, noi sa stam cumintzi in bancile nuastre... buna idee migule, voi ce parere avetz?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Mr Teo » Joi Feb 05, 2004 8:09 pm

Ba voi de ce sa nu aveti acces?
Eu zic ca sa fie tot la fel cu ce aveti voi pe rock.
Nocturna stai linistita ca vorbim tot in Romana(poate mai zicem vreo cateva faze la plesneala in engleza da cam atat).
Aiu eu faceam insiruirea aia ca sa dau inca un nume pentru acelasi forumist, pe xkran stiu ca il cheama ionut da pe tine nu te stiu decat cu aiu pentru ca nu ai bunavointa sa vorbesti cu mine pe aceasta tema.
Nu ma intereseaza cine a votat pentru sau impotriva ma intereseaza daca se va face ceva sau nu.
Danone eu stiu ca te mancam la varsta de 7 ani la micu dejun deci eu nu aduc multumuri la iaurt:).
In alta ordine de idei stiu ca 1/2 din voturile alea se datoreaza clasei rockerilor deci mersi pt voturi .
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Feb 05, 2004 8:24 pm

Ar fi fost o idee buna daca s-ar fi discutat serios despre ea, dar se vede ca sarcasmul si bataia de joc predomina cand e vorba de romani plecati in alte tari.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Vin Feb 06, 2004 2:33 am

Functia de moderator este o adevarata responsabilitate..nu consta in a da un bann sau a pune la punct pe un membru ci de a coresponda cu ceilaltzi membrii de maniera profesionala pt a obztine o balanta a discutiilor purtate pe forum...
A fii moderator inseamna atzi dedica o parte destul de insemnata a timpului tau pt. forum deci automat devii o persoana responsabila..tu trebuie sa fii un exemplu pt. ceilaltzi.
Daca colegii mei considera ca sunt capabila sa indeplinesc toate aceste cerintze, voi incerca atat cat pot sa ma ridic la nivelul asteptarilor forumului...bineintzeles daca sunt votata de administratzie si ceilaltzi membrii ca fiind un " asset " pt Fanclub.ro team.

Nanuka:)
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Vin Feb 06, 2004 2:46 am

Sunt 4 propuneri pana acuma(desi sunt slabe sanse sa se faca forumu din cauza lipsei de interes).
Aurolacu, Nanuk, Jadore si eu.
O alta propunere e dj jaxx.
Sugerez sa ne lase sa stim domii atotputernici ai forumului ca sa decidem ce sa facem.
Pt toti cei interesati de a fi moderatori email me dorneateodor@hotmail.com ca sa discutam(desigur ca trebuie sa nu aveti rezidenta pe teritoriul Romaniei).
Eu inteleg ca e o responsabilitate sa fii mod Nanuk fii sigura.
Am sugestia ca cei care vor sa isi asume responsabilitatea(imediat dupa ce se face forumu(daca se face) sa puna un vot pe fanclub pt o persoana in afara de ei care sa fie moderator.
Ex: Nanuk voteaza Aurolacul eu votez dj jaxx, dj jaxx voteaza pe jadore, jadore pe pe jaxx, aurolacul pe jadore. Moderatori ar fi in cazul asta jaxx si jadore.
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Vin Feb 06, 2004 4:07 pm

Ar fi bine sa nu te mai obosesti pentru ca nimeni nu o sa faca nimic. Nu o sa faca forum pentru 5-6 persoane si daca se face o sa fie ca sa se creeze subiect de discutie pe "Katerinca Zilei" sau cine stie unde. Lasa ca forumul e bine asa cum e. Postezi unde te intereseaza si ar cam trebui sa inveti sa fii putin mai indiferent fata de majoritatea persoanelor de pe forum.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Feb 06, 2004 4:09 pm

oricum conducerea ar trebui sa aiva in vedere ca is 19 voturi...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Feb 06, 2004 4:16 pm

Din care cate "serioase"?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Feb 06, 2004 4:19 pm

18 probabil
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Feb 06, 2004 4:24 pm

Cum de ai ajuns la acel numar?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Raspuns...

Mesajde Aurolacul » Vin Feb 06, 2004 4:28 pm

As dori un raspuns de la administratori cat mai curand prin e-mail, post sau PM. Cat mai curand, ca sa pot aranja detaliile, shi sa vedem cine va fi moderator.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori