propun crearea unui sub-forum

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

propun crearea unui sub-forum

Mesajde ionuzz_ » Sâm Apr 17, 2004 9:24 am

Acest sub forum sa se refere la spiritul revolutionar, si sa fie acceptate doar mesaje serioase. Motivarea: Sectiunea social-politic nu are un nume foarte ispititor pentru toata lume care intra pe forum, desi sun convins ca un porcent mare impartasesca acelasi sentiment de nemultumire. De aceea incadrarea unei astfel de tematici, intr-un loc oarecare, este destul de greu de obsevat de toata lumea. De exeplu daca sunt interesat de sport nu este nevoie ca acesta sa imi sara in ochi, dar e imposibil sa ma apuc sa caut printre multele forumuri, care cele mai multe seamana intre ele ca teme de discutii, sa-l gasesc pe cel care e cel mai relevant pentru o astfel de atitudine....una revolutionara
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde eyewitness » Sâm Apr 17, 2004 10:44 am

lasand la o parte coerenta precara si dificultatile in exprimare din postul tau iti pot sugera ca pe politic si social poti deschide un thread unde sa-ti etalezi "spiritul revolutionar" care din pacate la tine se confunda cu profunde frustrari tipice momentului si varstei. pentru exemplificare am ales pentru tine un post(reiterez , facand abstractie de incoerenta) de o emotionanta profunzime unde spiritul revolutionar emanat m-a miscat pana la zdruncinare de atata ras.

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=253177&postcount=2

in ceea ce priveste un subforum al revolutionarilor nu cred ca este cazul

iti urez succes in continuare si astept cu viu interes posturile tale viitoare
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Apr 17, 2004 11:24 am

desigur, ilustrul meu predecesor a omis sa enumere si pasiunea noastra comuna pentru traforaj si impletirea covoarelor de iuta la gherghef.

dfkhldflflk : acid ca de obicei sefu. ai avut o noapte grea?

lasand gluma la o parte, subforum de revolutzionari pentru ce? sau crezi ca o sa vina voiculescu si cu iosif sa scrie cum au ctitorit ei revolutzia? au poate te-ai gandit la balcescu si vladimirescu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Sâm Apr 17, 2004 11:34 am

Facand abstractiile de pasiunile lui sod si eye ... si posturile aiurea... zic ca raspunsul este in postul lui eye ... si anume nu este nevoie de un forum ... e vorba in mod cert de un subiect ... pe care poti sa-l creezi si tu.

sod & eye ... pt. kterinca aveti forum ... limitati-va la el
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

in atentia resemantilor!

Mesajde ionuzz_ » Lun Apr 19, 2004 3:17 pm

eyewitness scrie:lasand la o parte coerenta precara si dificultatile in exprimare din postul tau iti pot sugera ca pe politic si social poti deschide un thread unde sa-ti etalezi "spiritul revolutionar" care din pacate la tine se confunda cu profunde frustrari tipice momentului si varstei. pentru exemplificare am ales pentru tine un post(reiterez , facand abstractie de incoerenta) de o emotionanta profunzime unde spiritul revolutionar emanat m-a miscat pana la zdruncinare de atata ras.

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=253177&postcount=2

in ceea ce priveste un subforum al revolutionarilor nu cred ca este cazul

iti urez succes in continuare si astept cu viu interes posturile tale viitoare

<<Stimabile>> tu ai probleme in a cunoaste sensurile unor cuvinte cum ar fi <<incoerenta>> sau <<tipic>> (frustrarile nu pot fi TIPICE varstei ci caracteristice). Greselile gramaticale(de ortografie si punctuatie) facute de mine, si pe care mi le asum, nu sunt tot una cu greseli de exprimare. Probali pt. faptul ca un cuv. in limba romana, "citit" cu un anumit accent, inseamna altceva decat atunci cand este citit cu accentul regular, (adica pe penultima silaba) te-a pus in dificultate. Din pacate cand citim, accentul trebuie sa il intuim singuri. Ca sa nu mai vorbim despre diacriticele, care atunci cand sunt prezente ofera o claritate mai mare in exprimare chiar si atunci cand aceasta lasa de dorit.
Pentru a retransmite mesajul pe intelesul... vostru voi risipi niste timp care sper sa nu fie iarasi degeaba.


In primul rand cand am spus spirit revolutionar nu m-am referit la revolutia din decembrie, ci la ATITUDINEA OPUSA RESEMANRII.De cea din urma boala mentionata mai sus (<<resemnarea>> -pt mai multa coerenta- ) sufera unii oameni si care din punctul vostru de vedere apare dupa o anumita varsta (care o fi aia?). Daca ceea ce am scris eu vi s-a parut amuzant -adica faptul ca ignoranta este o "crima"(atentie, a fost pus in gilimele) mai mare decat fapta la care "ia parte"(adica este prezent intamplator) ignorantul- atunci, dragii mei... voi suferiti de boli "tipice varstei" voastre(indiferenta/resemnare) .Chiar! care e varsta la care sunt eu(cati ani stiti voi ca am)? In al doilea rand, necesetatea crearii(/creerii) unui astfel de forum, eu o vad ca fiind evidenta, fiind ca nu se refera doar la politica, ci la un forum, de discutii, care sa aduca la cunostinta, celor cu mentalitate de resemnati, faptul ca acest lucru ii va afecta intr-un final, si nu in ultimul rand ca aceasta atitudine este ceea ce isi doresc cei din clasa dominanta de la noi ceilalti.Poate ca voi faceti parte din clasa dominata (care pun la cale, zi de zi, tot felul de mesaje manipulatoare pentru mine si cei ca mine -oamenii simpli, clasa muncitoare, intelectualii, electoratul-). De exemplu faptul ca stam (ma refer la cei fara pile) la cozile institutiilor din subordinea unor ministere ore in sir, iar in acest timp angajatii(care sunt functionari publici, si care sunt platiti pt a ne satisface unele nevoi cetatenesti) beau cafele si ne lasa sa asteptam, mie nu mi se pare chiar atat de amuzant. De asemenea, acesta situatie nu o consider nici caterinca si nici aberatii, iar pentru cine cunoaste sensul si originile cuvantului <<politica>> nu este nevoie sa mai mentzionez ca nici de politica nu tine. Ceea ce mi s-ar parea interesant de discutat(si necesar) este daca cetateanul roman poate face ceva(conform constitutiei) pentru a diminua acest fenomen.
Ceea ce am prezentat mai sus este doar un subiect/o directie/ o tema de discutie. Dar pot fi "atacate" alte domenii, cum ar fi economie, sociologie, psihologie, sport etc(adica lista poate continua -pt. cei care nu cunosc-).
De aceea cred ca nu exista un domeniu anume (ca Politic-Social), pentru ca toti cei care intra pe forum sa stie din "prima" despre ce este vorba. Daca exista deja un astfel de forum v-as fi recunoscator daca m-ati informa si pe mine.
Ex: In opinia mea pe un forum care este denumit ECONOMIE, sa zicem, nu se discuta despre nemultumirea unora, ce au "frustralile tipice varstei"-dupa cum am fost descris in anterior-, fata de ignoranta celorlati(care nu sufera de aceste "tipici ale varstei"). Dar aceasta nu inseamna ca un discurs de nemultumire al cuiva nu poate "atinge" si teme economice.

Legenda : A nu se lua cuvintele dintre ghilimele adliteram, ci a se cauta intr-un dictionar de cuvinte polisemantice, daca nu se cunoaste sensurile figurate. Pentru ca unele au mai multe sesuri figurate, va trebui sa ganditi si sa le potriviti singuri.
Deci, daca vi se mai pare ceva incoerent va rog sa imi semnalati concret pt a va "lumina".(meseria mea nu imi permite sa fiu incoerent, iar daca as fi avut frustrari caracteristice varstei, nu as fi fost primit in audienta de personalitati ca Radu Campeanu). Sper ca nu veti considera numele acestui om politic drept un act de propaganda.

P.S. Tastez de la un NetCafe, de obicei, si ma grabesc pentru ca timpul costa bani in capitalism. Sper asadar ca imi veti ierta grelelile de "tastare" pe care le-am facut, si care sunt constient(nu si mandru) ca se vor strecura si pe viitor.
Daca doriti voi trei muschetari putem face si analize gramaticale (de ce este/nu este corecte folosirea unui anumit cuv. intr-o situatie data). Sper ca atentia atrasa de mine asupra greselilor facute de voi sa va mai reduca din arogantza si sa va faca sa va dati seama ca nimeni nu-i perfect; altminteri am scris degeaba tot acest text.
Pentru cei ce se cred liberi (nemanipulati si ne influentati in luarea deciziilor)am o noutate nu este asa. Si va sfatuiesc sa il cititzi pe Marshall McLuhan
-sper ca am scris corect numele- si pe cei care au fondat "miscarea" <<Scoala de la Francfurt>>.
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde gaga » Lun Apr 19, 2004 3:32 pm

Daca ceea ce am scris eu vi s-a parut amuzant -adica faptul ca ignoranta este o "crima"(atentie, a fost pus in gilimele) mai mare decat fapt la care "ia parte"(adica este prezent intamplator) ignorantul


asta insemnand ce?

In al doilea rand, Necesetatea creerii unui astfel de forum


unde necesitatea este un substantiv propriu?

lista poate continua -pt. cei care nu cunosc


eu nu cunosc, poti continua te rog lista?

dupa cum am fost descris in anterior


bine ca nu te-au descris in posterior sau in interior, sa vezi atunci ce nashpa era :D

daca nu se cunoaste sensurile figurate


care pentru neinitziatzi cum ar veni este, ca e mai putine de cinci zeci sensurile :D

p.s. adminii, mutati-l mah pe caterinca, e rost de shobolaneala :D nu de alta da' stitzi voi, frustrarile caracteristice varstei :D loool e cacator :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RooT » Lun Apr 19, 2004 6:11 pm

Pt. sport si psihologie avem forumuri ... vezi forumurile de sport si de medicina ...

Still subiectu mi se pare ca se incadreaza in politic si social ... desi poate nu am inteles prea bine ce vrei sa spui ... oricum nu vad un motiv intemeiat pentru un forum nou ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Reamintesc(pt ultima oara)

Mesajde ionuzz_ » Mie Apr 21, 2004 11:53 am

Incerc sa va inteleg, atitudinea de opozitie pe care administratorii o au fata de propunerea mea, (va rog sa ma corectati daca gresesc) ca fiind motivata de o monitorizare cat mai eficienta a forumurilor, pentru ca locul unde se dezbate un subiect, sa fie si cel mai potrivit. Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare. "Ce credeti ca se discuta pe Politic-Social?" Va rog sa presupuneti, daca se poate, ca ati intrat pentru prima data pe fanClub.ro sau ca sunteti scarbiti de discutii politice <data fiind situatia tarii>. Si a doua intrebare "Voua personal, vi s-ar parea interesant, sa participati la o discutie despre mentalitatea romanilor(ce anume e rau in acesta)?" De fapt eu acesta incerc sa transmit. Cu siguranta, dupa cum bine am primit raspuns, <Psihologie> acopera acest subiect. Dar in momentul in care cineva detine cunostinte de politica, sau de administratie publica, si ar putea oferi informatii, astfel incit(a.i.) cei cu-adevarat interesati sa poata construi o discutie serioasa, eficienta, voi credeti ca acesta (cel cu informatii din politica) ar accesa <Psihologie> sau <Politic-social>. In cazul in care ar accesa totusi <Psiho...> ar fi din curiozitate. Deci se merge pe noroc. Adica: daca "vine" un "politician" ori unul ce are cunstinte in domeniul legislativ, va fi bine, daca nu....nu se va concretiza nimic.
Va rog respectos sa studiati cateva forumuri, pentru a observa daca nu cumva exista, pe forumuri diferite, subiecte aproape identice, si daca nu cumva, din unirea acestor subiecte (care in fond sunt unul singur -mai stiti diferenta dintre forma si fond prezentata de Maiorescu?!-) ar rezulta ceva mai mult decat vorbarie goala. Sper ca de aceasta data m-am facut inteles.
(Este vorba tocmai despre eficientizarea repartizarii subiectelor.)
Va mai rog sa analizati, d.p.v. psihologic, daca indivizi cu orientari profesionale diferite ar fi interesati sa intre pe un forum cu o tematica diametral opusa?
Exista un forum care sa 'tenteze' vizitatorii seriosi -nu pe cei ca danonino sau cum s-o fi numind, care nu poate citi o popozitie cap coada- pentru intra sa-si expuna opiniile, ideile, si cunostintele, indiferent de orientrea profesionala? (poate doar acesta de propuneri)
La acest tip de forum ma refeream.

Imi cer scuze ca prima data am avut o exprimare prea particulara, ca am facut abuz de sensurile figurative ale cuvintelor si ca am asteptat sa intuiti ce vreau sa spun, lucru care d.p.v. profesional nu este corect.Deasemena imi cer scuze pentru greselile ortografice pe care le-am facut in acest mesaj, sper sa intelegeti esentialul.

P.S. Eu nici nu am intrat pe <Katerinca si Aberatii> pentru ca numele indica "un forum pentru mishtocari si cei cu tulburari de personalitate". Ori o discutie care sa aiba aplicabilitate in practica nu poate sa se desfasoare pe un astfel de forum (parerea mea).
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde piskeshu » Mie Apr 21, 2004 12:00 pm

Mah, tu nu-ntelegi nicicum? Du-te si fa-ti subiect pe politic si social! Nu ne tot freca cu spiritu revolutionar. O sa vezi ca tot de-o caterica si de-o aberatzie o sa fie oricum si tot pa Katerinci o s-ajunga. Ia du-te si fa-l amu ni ia!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Apr 21, 2004 12:13 pm

ionuzz_ scrie:Eu nici nu am intrat pe <Katerinca si Aberatii> pentru ca numele indica "un forum pentru mishtocari si cei cu tulburari de personalitate".

daca ai pus treaba aia intre ghilimele, presupun ca ie un citat. sunt foarte curios cine-o fi dat citatul ala. daca nue citat, inseamna ca nu trebuia pus neaparat intre ghilimele si, in +, este o afirmatie de-a ta proprie si personala. legat de acest aspect, tin sa te-anunt ca si administratorii scrie (ca ie sub 50) pe forumul de Katerinca si Aberatii. deci, conform logicii lu mneata, ei are (din acelasi motiv ca si la prezenta paranteza, ca ie sub 50) tulburari de personalitate. concluzia mea ie ca ai beli... pardon ... ie ca nu te vad bine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 21, 2004 12:18 pm

Fuarte frumos ce vrea baiatu asta.N-am prea inteles io tot da uoricum ie fuarte frumos.:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Apr 21, 2004 12:19 pm

ionuzze si ce mai zice nenea campianu (cu c mare normal, da nu gasesc tasta shift)?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Apr 21, 2004 12:22 pm

animaloo, este doua taste shift. pe care nu o gasesti?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mie Apr 21, 2004 12:24 pm

ionuzz scrie: In primul rand cand am spus spirit revolutionar nu m-am referit la revolutia din decembrie, ci la ATITUDINEA OPUSA RESEMANRII.

uite ionutzze, eu te intzeleg. da-mi tu o lista aici cam cu ce-am putea discuta pe tema asta si eu discut cu tine. ia zi, o punem de-o grupare anarhista? ceva neo nazist? skin head? hai baga. eu te ascult.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Apr 21, 2004 12:25 pm

pai baicsule, io caut shiftu ala care cand il apas sa imi scrie prima litera cu litera mare. ie doo taste shift da apas pe ele si nu senmpla niica? care e de vina.


Acest subiect este vizionat in acest moment de : 6 (6 membri si 0 vizitatori)
animaloo, baixinho ©, MiG29, paiacec, piskeshu

ba ce vizionat ie subectu asta. bai voi vazurati ca ionuzz il stie pe nenea campianua cu c mare de tipar? ce ziceti nenea campianu cu c mare de tipar jtie unde ie shiftu ala del caut io?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Apr 21, 2004 12:26 pm

animaloo, trebuie sa stai cu degetul apasat pe shift. tu incepe. iti spun eu cand sa ridici degetu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde paiacec » Mie Apr 21, 2004 12:28 pm

Bre da lasatzi-o mai ushor, ca deja l-atz nenorocit pe nea-ionu cu multe z-uri!insensibililor!:D
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Apr 21, 2004 12:30 pm

Deci Cum Sar Zice Asa? Dar Cred Ca Apas Shiftu Gresit Ca Totu Ie Cu Litere Mari
ba ce futere de utere. a stiut vbuletinu ca io vreau sa zcriu asa...ba ce mijto
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Apr 21, 2004 12:33 pm

animaloo, in afara cai probleme cu shiftu, nici nu vezi bine. unde ie totu cu litere mari? la tine totu inseamna prima litera a fiecarui cuvant?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Apr 21, 2004 12:38 pm

baicsule sa-mi creasca dejtele sa nu mia pot apasa un boton odata daca cand am scris nu iera tuate litirili mari. dar printr-oi minune ceriasca aparura numa primili.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde vali » Mie Apr 21, 2004 1:13 pm

daca stai sa scrii 50 de randuri ...fara sa spui nimic concret, nu merita atentia mea
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Mie Apr 21, 2004 2:46 pm

Da tre sa recunosti ca, totusi, e o performanta...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Mie Apr 21, 2004 3:26 pm

ionuzz eu nu stiu nici ce varsta ai si nici ce invarti, desi dupa nick nu pari prea copt... la minte nu in alta parte. nu te judec dar iti atrag atentia ca desi tu ii acuzi pe altii de faptu ca sunt superficiali, tu faci exact acelasi lucru, adica ai intrat de 2-3 ori si-ai tras concluzia ca toti is niste legume gata sa dea din coada pt. orice oscior, cat de mic, primit de la cei pe care tu ii blamezi. pai asta-i superficialitate si nu cred ca-i bine sa pornesti o revolutie bazandu-te doar pe ce vrei tu sa crezi.

asadar, daca ai fi citit mai cu simtu raspunderii cateva post-uri de pe forumuri mai 'serioase' ai fi observat ca oricare dintre iuzarii 'de bun-simt' (te prinzi tu ce-nseamna asta si care-s aia) de pe-aici are oaresce activitate cerebrala si ca nu esti tu ala de-a descoperit roata... sau ma rog, ce-ai descoperit tu acolo.

incearca sa-ti temperezi discursu tip dumitru dragomir, mai bine zis incearca sa gandesti si sa ai in vedere faptu ca nu pe forum se face revolutia. din ce-ai expus tu acolo, mare parte-s niste stari de fapt arhicunoscute de toata lumea (restu-s abureli). mai bine-ai incerca sa faci ceva daca intr-adevar ai o functie atat de importanta (care-o fi aia?) precum zici.

o zi buna.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

imi plinge sufletul de mila....

Mesajde ionuzz_ » Mar Apr 27, 2004 2:24 pm

... este o dedicatie speciala pentru to[n]tzi care nu au altceva mai bun in viatza lor jalnica (scuzati pleonasmul, dar era esential pt a va descrie cat mai corect)decat sa umple subiectu asta cu faptul ca nu stiu sa uzeze SHTIFTU (asta ca sa arat ca pot cobora si io la nivelu lor). Cat despre copilasul asta SOD -nu-ti cunosc varsta, dar asta ma faci sa cred prin enumeratiile facute de tine- sa stii ca si Bruno (cred) a fost tot un revoluionar, si ca daca nu accepta sa fie ars pe rug de inchizitia manipulatoare, ai fi invatat la geografie ca Cerul se invarte in jurul Pamantului nu Terra in jurul axei, asta daca ai dat pe la orele de geografie, caci nivelul la care se discuta aici (pe aproape tot forumul ma refer)... Daca ati fi avut si voi un fel de CNA, ati fi fost de mult desfiintati. Si asta nu din cauza injuraturilor -binevenite mai mereu- ci din cauza subnivelului la care se discuta. "Off...unde o fi shiftu'?" Mai bine v-ati intreba unde v-o fi mintea! Dar o sa vina si vremea cand va veti intreba si acest lucru, insa, cred ca, va fi prea tarziu pentru voi si pentru specia asta jalnica si decazuta (rasa umana) din care fac si eu parte, si, cu fiecare zi devin la fel ca si voi.
Iar pentru domnul tre (care a stiut sa tsteze serios) ii tansmit ca o revolutie se poate face oriunde (net, carti, piese muzicale...).

Asculatzi Parazitzii? Daca da... conform spuselor lu' domnul TRE, sunteti niste idioti si ei la fel, ca oricum ceea ce transmit ei acolo este deja arhicunoscut de toata lumea. Spunetzi-i va rog lu chelu ca are probleme cu capu cand se ia de autoritatile statului si de lingai, asa cum mi-ati spus si mie! Aveti curaj ma, galagiosi mititei (in activitati cerebrale)? Acest lucru l-am spus nu doar ca sa fac galagie, ci sa va demonstrez ca nu aveti acoperire pentru ceea ce spuneti(era o metafora -pentru cei redusi si care au inteles altceva).
Sper ca de data asta am fost destul de concret. Si inca ceva. Am tst 50 randuri (nu "50 de randuri") pentru ca, unii, sunteti prea "ingusti" ca sa intelegeti ceva din mai putine. Obsev ca nici cele (asa-zise)50 nu au fost suficiente.
Stiati ca ...?
...mai exista si altfel de moduri de a te revolta (nu doar anarhia, neo-nadzi....)?
...sunteti manipulati de lepre ca b.u.g. mafia, care va invata sa va drogati desi ei sustin altceva?
...cei care va lasa sa faceti nebunii si sa va injurati parintii (cei mai multi jmekeri asta fac) se folosesc de voi, si va utilizeza drept sclavi, dupa ce va vorbesc despre liberte,egalite,fraternite?
... gilimelele nu inseamna doar citat?
... itoria se repeta (nu pt ca nu a fost inventata roata, ci pentru ca nu este exploatata corespunzator)? precizare(a fost o metafora)

Daca doriti o confirmare la aceste intrebari care se numesc retorice -pentru nestiutori- mai intrati in biblioteci, ca aste sunt printre putinele lucrururi nedaramate dupa lovittura de stat din "89. sau puteti cauta pe google, dati manipulare. Veti fi uimiti cate lucrari sunt acolo si cat de bine va incadrati voi printre victimele acestei practici (neo-cum-vreti-voi).
Cand nu vor mai fi idioti pe acest subiect si vor fi doar cei care trateaza lucrurile la modul serios, sa ma anuntati sa nu mai scriu precizari banale intre paranteze.
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde eyewitness » Mar Apr 27, 2004 2:32 pm

ionuzz_ scrie:1/... gilimelele nu inseamna doar citat?

2/ mai intrati in biblioteci, ca aste sunt printre putinele lucrururi nedaramate dupa lovittura de stat din "89


1/ da ce mai inseamna gilimelele ?
2/ ce sa facem sa te convingem ca numa pe-acolo stam in timpu liber ?

trwitr: ionele tata , iejti dus bre
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ionuzz_ » Mar Apr 27, 2004 2:38 pm

intrebare: Voi aveti nickuri de copti la minte?! ionuzz ete numele meu. Prin acesta se dovedeste faptul ca sunt cu mult peste nivelul vostru, desi am doar 21 ani, si ca am resposabilitatea sa imi asum ceea ce spun. Nu ma ascund ca altii in spatele unor litere insirate aiurea sau denumiri de animale sau fenomene ale naturii. Spre deosebire de tine domnul copac(tree) nickul ionuzz este substantiv propriu nu comun.
Poate imi spunetzi va rog, dn-ul tre, care sunt forumurile cu "activitate" cerebrala.
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde memetshot » Mar Apr 27, 2004 2:40 pm

mai intrati in biblioteci

fost...da sa stii ca nici acolo navea Shiftu...unde dracu e shiftu asta si cum se utilizeaza?
ba da are dreptate oricum, m-am simtit bine in bebleoteci citind din clasici daneji care nu vor sa ne manipuleza

pese: bre a manipula e un fel de laba? adica ma gandesc ca vine de la "mani" -adica ceva gen maini si "pula" - un fel de penis da mai mare....


leitar: bre ce uameni bre...cum sa dai ma numele lu copilu tau ionuzz cu doi de z.
ionuzzule, vezi ca numele trebe scrise cu Capital letar. [-X
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Apr 27, 2004 2:41 pm

Am si eu o intrebare. Ca esti peste nivelul tuturor de pe forum e evident. Da ce au avut parintii aia cu tine de ti-au zis Ionuzzzzzzzzz?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde ionuzz_ » Mar Apr 27, 2004 2:43 pm

bai cubuletz.... in locul tau n-as mai vorbi... pardon n-as mai tasta.
ionuzz_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 am
Localitate: bacau-romania

Mesajde cubu » Mar Apr 27, 2004 2:45 pm

Incantat de cunostinta. Intr-adevar, numele meu este Cubu. Scrie si in buletin.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron