Morandi - "Love Me"

Forumul asociat fanclubului Morandi

Morandi

Mesajde usualflow » Joi Noi 25, 2004 10:18 pm

pareri, impresii, opinii... despre piesa asta.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde kahlan » Joi Noi 25, 2004 10:40 pm

Am aflat de ea de la Dia.Imi place super mult cum suna, e altfel, shi versurile sunt super in combinatzie cu linia melodica:D
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde ManDaR|nU » Vin Noi 26, 2004 6:53 pm

ce am eu de obiectat aici .. e ca melodia se numeste "mogandi" :) hehehe .. no offence .. in rest .. e destul de faina melodia .. calitativ .. se ridica la nivel european .. deshi .. nu e ceva care sa aiba farmec .. si sa te prinda de la prima auditzie..
ManDaR|nU
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 30, 2004 10:34 pm
Localitate: oradea

Mesajde Dia » Vin Noi 26, 2004 8:22 pm

melodia se numeste "love me" proiectu este Morandi ...n-are nici o treaba cu mogandi-ul tau :) no offence!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde ManDaR|nU » Sâm Noi 27, 2004 3:44 pm

dia .. da de unde eshti tu asha de informata ?
shi interpretul ? tot morandi ?

by k@tzy: a primit pemeu, da pana la urma tot eu am rezolvat
ManDaR|nU
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 30, 2004 10:34 pm
Localitate: oradea

Mesajde ManDaR|nU » Sâm Noi 27, 2004 3:45 pm

shi interpretul ? tot morandi ?
ManDaR|nU
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 30, 2004 10:34 pm
Localitate: oradea

Mesajde Dia » Sâm Noi 27, 2004 4:19 pm

Puteai sa lasi un singur post daca dadeai edit....:) Interpretul sau mai bine zis interpretii...sunt 2 ! se si aude din piesa nu ? initialele numelor lor dau numele proiectului! e destul de simplu :) al cui nume incepe cu Mo si e mare compozitor la noi in tzara ? Iar al doilea...am aflat ulterior...un R de la Ropcea si Andi de la Andrei !Moga si Ropcea Andrei !
Si cum threadul inceput de usualflow cere pareri si impresii : am luat piesa din greseala de pe net...am vrut sa vad ce e..nu auzisem pe nicaieri! mi-a placut enorm si am auzit vocea lui Marius...ulterior am aflat si cine e cealalta voce! O piesa de club care observ ca a prins foarte bine..cel putin in Bucuresti e hit :) Sunt sigura ca si afara ar prinde la fel de bine!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

un prioiect bun

Mesajde usualflow » Sâm Noi 27, 2004 11:36 pm

hey! chestiile alea legate de cel de-al doilea cantautor si numele proiectului de la mine le stiti, dmnisoara! Drepturi de autor, va rog!! :D whateva'! .... nu asta e important.

am lansat acest thread pt a afla parerile oamenilor cu privire la acest proiect nou... mi-ar fi placut sa nu se afle atat de curand identitatile celor care se ascund in spatele lui, pentru ca oamenii sa fie cat mai obiectivi in opiniile lor despre piesa. Acuma daca s-a dezvaluit misterul... asta e!

genul muzical in care se incadreaza piesa nu e tocmai in topul preferintelor mele, insa trebuie sa recunosc ca piesa suna bine. cunosc persoane care nu vor sa creada cand le spun ca cei doi compozitori si interpreti sunt romani, iar asta nu poate decat sa ma bucure. din cate am inteles, piesa e deja hit prin discotecile din bucuresti si pitesti, deci inseamna ca la lume place.

concluzionand, as putea sa adaug ca "love me" e o piesa simpla si dragutza, cu versuri de asemenea simple, dar "calde" si frumos interpretate, ce are toate sansele sa ajunga pe pozitii fruntase in topurile europene, intrucat sound-ul respectiv are mare cautare la "clubberi". :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

morandi-the best..........NO COMMENT!

Mesajde Rayssa » Sâm Dec 04, 2004 12:29 pm

:-X Hello!wazzup?:)mah...eu zic ca LOVE ME e cea mai tare melodie cel putin a anului2004!Parerea mea...!oricum suna fffff.bine,eu o shtiu de mai demult...d prin septembrie k o dadea la radio21,destul d rar...dar o dadea! :-X .........!melodia asta o asc non-stop....nu ma pot satura d ea;e prea adevarata!i-am trimis prietenului meu versurile d la melodie:))...!in anul asta 2004.....mi-au plakut 3melodii care m-au"disperat":))...SEPTEMBER-SEPTEMBER ALL OVER...Sisqo-Incomplete;MORANDI-LOVE ME!deci..concluzie...super melodie....super versuri......super Morandi!va pupiq! :U
Rayssa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 04, 2004 12:05 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde darkkk » Vin Dec 10, 2004 9:46 pm

usualflow scrie:pareri, impresii, opinii... despre piesa asta.


Imi poate trimite cineva mel.asta(love me) ?
Multumesc oricum. ;f
darkkk
 

Mesajde Dia » Vin Dec 10, 2004 10:40 pm

Tocmai am vazut clipul pe Mtv ! Woow ! "Nu poate fi romanesc"...cred ca asta ar zice multi ! Nici unul dintre interpreti nu apare in clip si daca nu ar fi cateva detalii bucurestene pe acolo multi nu si-ar da seama k e filmat pe aici ! Foarte mishto !!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Parerea mea ...

Mesajde AnDr3y - Radu » Sâm Dec 11, 2004 10:07 am

Orice ati spune eu tot nu cred ca e romaneasca ... :D e prea tare piesa sa fie ceva romanesc ... e peste dj project, raoul russu ... si care mai sunt pe piata cu muzica club ... beatul e superb, versurile.. si anume mesajul piesei la fel e superb... suna bine ... da bine ... daca intr-adevar e romanesc ... e un mare pas inainte :D

peace...
Life is a lesson....you learn it when you`re thru...
Avatar utilizator
AnDr3y - Radu
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 15, 2002 11:00 pm

Mesajde Titina » Sâm Dec 11, 2004 10:30 am

hm...nu e genu meu...imi place,dar nu asha mult.Imi place mult inceputul,dar cam atata.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Haunted » Sâm Dec 11, 2004 11:19 pm

beat`ul,versurile...nu mi-ash fi imaginat k e vb d un proiect romanesc... i'm still shocked!!!
I Fight 4 The Chance 2 Be Lied 2 Again
Avatar utilizator
Haunted
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 11, 2004 12:00 am

Toma necredinciosul :))

Mesajde usualflow » Lun Dec 13, 2004 9:59 pm

AnDr3y - Radu scrie:Orice ati spune eu tot nu cred ca e romaneasca ... :D e prea tare piesa sa fie ceva romanesc ... e peste dj project, raoul russu ... si care mai sunt pe piata cu muzica club ... beatul e superb, versurile.. si anume mesajul piesei la fel e superb... suna bine ... da bine ... daca intr-adevar e romanesc ... e un mare pas inainte :D

peace...


hehe... ;) mie personal imi creste inima cand vad ca lumea are o parere pozitiva despre proiectul Morandi.

Ma bucura ca Moga incepe sa fie apreciat la adevarata lui valoare, pentru ca prea mult timp gurile rele l-au luat in ras si l-au criticat chiar si atunci cand nu aveau ce sa critice. Din moment ce a lansat o piesa despre care lumea nu are habar ca ii apartine (intr-o anumita masura), iar piesa este agreata chiar si de unele dintre gurile rele de care vorbeam mai sus... un mare big up!

De asemenea ma bucura ca Andrei Ropcea se afla in plina ascensiune pe plan artistic, pentru ca promite foarte mult, atat ca solist, dar si in calitate de compozitor, daca e sa ne gandim ca a compus pentru Alina Sorescu, No Name, Corina etc si lucreaza in prezent la diverse proiecte... Asadar retineti numele lui, pentru ca in mod cert veti mai auzi de el! :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

morandi....

Mesajde CriCriSwt » Vin Dec 17, 2004 1:10 am

oki, cat de ciudat ar putea sa para, dar eu chiar am fost convinsa ca e straina piesa... chiar si cand am vazut prima oara videoclipul, care, recunosc cu mana pe inima, mi-a parut si el strain.
personal, imi place la nebunie piesa... se gaseste oare pe vreun album/caseta/chestie pe care se poate scrie muzica si scoate la vanzare prin magazine????


pupiks
CriCriSwt
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:48 am
Localitate: p'acasa

Mesajde usualflow » Sâm Dec 18, 2004 12:10 am

CriCriSwt, in curand vei gasi pe piata albumul morandi. la sunrise records au fost inregistrate inca 9 piese (deci in total 10), pe care si-au pus amprenta vocala nume precum Marius Moga, Andrei Ropcea, Andrei Maria (Smiley), Alexandra Ungureanu, Simona Nae, Loredana. Ce e inedit e ca materialul audio va fi disponibil si pe piata muzicala europeana. :)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

super

Mesajde laurx22 » Mie Dec 22, 2004 12:10 pm

melodia e super tare,nici acum nu pot sa cred ca e romaneasca.ma uitam la clip si am recunoscut zone din centrul bucurestiului.sper sa intre in topurile internationale caci in romania nu are rival in acest moment.se pare ca Moga e super tare si promite mult mai mult.in sfarsit avem si noi o melodie care dupa parerea mea se ridica la nivel international !! =D =D =D =D =D =D =D =D =D .ascult piesa in draci,am gasit un remix de 9 minute pe net ;adevarata piesa !!
laurx22
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 22, 2004 12:02 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde usualflow » Joi Dec 23, 2004 12:00 am

eu am gasit altceva pe net... din pura intamplare. am ramas :~ wow...
check it out
http://www.britneyboards.com/showthread.php?t=27525.

Deja s-a dus vestea si pe alte meleaguri...
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Lord » Lun Dec 27, 2004 11:48 pm

marius moga asta s-a scos
melodia e prea tare si in mod cert a dat lovitura

way to go :)
Lord
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mar 22, 2004 3:23 am
Localitate: aici, acum, doar eu

Mesajde BuBBLeS » Joi Dec 30, 2004 7:25 pm

super moarfa melodia.. cand mi-a zis sora ca de fapt morandi e roman.. nu am crezut-o..apoi am aflat ca era moga si inca unu... tot nu-mi venea sa cred,si sunt uimita ca mai scot romanii PIESE d'astea! e tare rau melodia... gg
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Tare piesa ptr piata romaneasca de muzica

Mesajde djklauss » Joi Dec 30, 2004 7:30 pm

:o Tare piesa si idea lu' Moga :o
- Dar de la prima auditie mi se tot pare ca seamana cu ATB, dar oricum astept si cred ca asteptam cu toti asteptam sa auzim ce au mai scos sau ce vor mai scoate....
- Sper ca se vor face auziti peste bariera asta impusa de prostia de la noi si cei care o intretin si se vor face recunoscuti international (si pe noi romanii in special)

Keeeeeeeeepppppp going like this moga and to all the people from this fucking manelo country
\:/
O sa incerc in timpul meu din ce in mai ce putin sa-i fac un remix si sa-l dau mai departe spre urechile voastre.....
Pa si spor la ce vreti voi

:N
djklauss
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 30, 2004 7:16 pm
Localitate: GALATI

asteptam piesa 2 de pe album si albumu

Mesajde Zepelina » Sâm Ian 01, 2005 2:17 pm

djklauss scrie::o Tare piesa si idea lu' Moga :o
- Dar de la prima auditie mi se tot pare ca seamana cu ATB, dar oricum astept si cred ca asteptam cu toti asteptam sa auzim ce au mai scos sau ce vor mai scoate....
- Sper ca se vor face auziti peste bariera asta impusa de prostia de la noi si cei care o intretin si se vor face recunoscuti international (si pe noi romanii in special)

Keeeeeeeeepppppp going like this moga and to all the people from this fucking manelo country
\:/
O sa incerc in timpul meu din ce in mai ce putin sa-i fac un remix si sa-l dau mai departe spre urechile voastre.....
Pa si spor la ce vreti voi

Aveti ceva info despre albumu Morandi?

:N

Aveti ceva info despre albumu Morandi?
Zepelina
 

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 01, 2005 4:26 pm

super piesa,super videoclip.treubie sa spun k la inceput am crezut k e straina.si nu imi dadeam seama d c au filmat in buc.....

bravo lor,sa o tina tot asa.

p.s. nu s putea sa nu carcotasii
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

suna bine

Mesajde tzuik » Dum Ian 02, 2005 1:48 am

Shtie cineva care e piesa originala dupa care facuta asta ca orga aia care se aude o shtiu sigur de undeva?? ;a
tzuik
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 02, 2005 1:04 am
Localitate: acasa

Mesajde Catalánul » Dum Ian 02, 2005 3:59 am

auzisem melodia pe aici da nu stiam cum se numeste :( noroc cu voi... care ati zis ca e mishto melodia si am zis hai sa o iau cu dc++ sa vad despre ce este vorba :D intr-adevar este foarte faina la fel si versurile... care sunt super ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde thazz » Dum Ian 09, 2005 8:55 pm

Puneti-o in reverse cu wav-editorul de windoze, si o sa vedeti ca omu foloseste subliminale!!!
thazz
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 09, 2005 8:50 pm
Localitate: ROMANIA

Mesajde Iri » Dum Ian 09, 2005 8:58 pm

este o melodie comerciala...se vede ca`i mana lu moga :D dar e mishto.. :)

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 09, 2005 9:16 pm

Am vazut subiectu asta la hot topics..si am zis sa iau si eu melodia.
Nu-mi place. Este un fel de manea mai cizelata.....
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Piesa

Mesajde usualflow » Joi Feb 03, 2005 8:52 pm

Cica ar fi ajuns pe locul 1 in Portugalia.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Morandi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori