unde te imbraci!!!!

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

unde te imbraci!!!!

Mesajde Eagle Raider » Vin Mar 25, 2005 12:47 am

sal!!!
parerea mea e ca cel mai bun loc unde sa te imbraci este Plaza Romania,inca nu am fost ,daR cred ca saptamana viitoare o sa ma duc.
as vrea sa stiu si eu cum siunt preturile?de exemplu tricourile la ce preturi sunt si ce firma
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde mikutzul » Vin Mar 25, 2005 12:53 am

Eu cred ca daca ai defini mai bine threadurile pe care le incepi s-ar evita multe neplaceri dar in fine, eu ma imbrac oriunde gasesc ceva ce-mi place fara sa ma uit la pret sau marca, imi displac produsele unde scrie mare si lat producatorul, elementele de vestimentatie care aduc discretie sunt cele mai potrivite dupa parerea mea.
mikutzul
Junior Member
 
Mesaje: 501
Membru din: Vin Mar 11, 2005 3:34 pm
Localitate: kinky land

Mesajde Eagle Raider » Vin Mar 25, 2005 1:00 am

eu prefer sa scrie cat mai mare numele brend-ului daca e cazu, cred ca aduc un plus de respect,incredere si te faci mai usor de remarcat


aaaa .... si cum ar trebui sa definesc mai bine threadul , ce ii mai lispseste?
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde mikutzul » Vin Mar 25, 2005 1:06 am

E o chestie de gust, probabil majoritatea tinerilor de varsta ta te aproba, in schimb cei ca mine dau valoare mai mare pe altceva, eu ma imbrac "constant" ca sa spun asa, simt nevoia de comfort atat cand sunt printe oameni cat si atunci cand sunt singur sau cu cineva in intimitate.


....cat despre threaduri pot sa spun ca este indicat sa alegi nume care sa nu te aduca in confuzie,...multi ar putea interpreta denumirea data la thread si asa apar polemicile, eu ma imbrac in baie sau in camera de zi......exemplu la ce aminteam mai inainte.Mai petrece un pic de timp citind alte subiecte de succes si totul va fi bine.

Cei la putere rog sa ignore offtopic-ul.
mikutzul
Junior Member
 
Mesaje: 501
Membru din: Vin Mar 11, 2005 3:34 pm
Localitate: kinky land

Mesajde Eagle Raider » Vin Mar 25, 2005 1:19 am

vad ca te pricepi si totusi esti nou pe aici,contrazice-ma daca insel!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mar 25, 2005 5:07 am

eu prefer sa scrie cat mai mare numele brend-ului daca e cazu


rezolvi problema fie cu un tatuaj pe frunte cu mentiunea " atentie ! port tzuale firmate" sau o pancarda pe care s-o porti in pemanenta cu tine unde sa ai scrise cu majuscule piesele de imbracaminte pe care le porti si brendu. succes !
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Mar 25, 2005 9:17 am

Eagle Raider scrie:sal!!!
parerea mea e ca cel mai bun loc unde sa te imbraci este Plaza Romania,inca nu am fost ,daR cred ca saptamana viitoare o sa ma duc.

asta e geniala. cine o ia pe aberatia zilei, ca nu mai am timp... ~p

E o chestie de gust, probabil majoritatea tinerilor de varsta ta te aproba

mictzule, vez , nu te intoarce cu spatele la interlocutor, ca-s langa tine cu pliciu gata de actiune...:D

vulture, cioroiule, io cred ca matale ai o problema cu increderea in sine de insisti sa faci reclama tuturor producatorilor.
eu unu' mi-am ars adidasii albi cu negru, originali adidas, pentru ca lumea pe strada se uita la incaltarile mele si nu la mine, ceea ce mi se pare jalnic ~ asta ca sa nu fiu complet off topic.

dar vulture, nu te limita la atat. poti sa ne povestesti despre ultimele tendinte date de doamna razvan ciobanu, pe care o cunosti personal de saptamana viitoare si tot asa...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Mar 25, 2005 10:57 am

Eagle Raider scrie:contrazice-ma daca insel!!


contrazice-l contrazice-l :D

io ma inbrac in casa de obicei
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Eagle Raider » Vin Mar 25, 2005 11:16 am

ba ma mai ataca-ti mult
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Mar 25, 2005 8:02 pm

nu-l mai ataca-ti :)) !!
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Mar 25, 2005 8:08 pm

danone scrie:io ma inbrac in casa de obicei

cu jaluzelele lasate, sa nu te vada vecinii :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Sâm Mar 26, 2005 1:23 am

adibas fac incaltari bune, saptamana viitoare imi iau si eu o pereche de adibasi.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Sâm Mar 26, 2005 10:35 am

tre scrie:adibas fac incaltari bune, saptamana viitoare imi iau si eu o pereche de adibasi.

ce adidasi ii iei si de unde ?
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Trestia » Sâm Mar 26, 2005 11:22 am

uau, io cred ca lui eagle tre sa-i traduca cineva. eu ma imbrac pe langa casa. :)
"Iubirea nu-i paiata vremii, chiar/ De intra sub compasul coasei sale." (W. Shakespeare)
Avatar utilizator
Trestia
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Mar Mar 22, 2005 12:00 am

Mesajde cubu » Sâm Mar 26, 2005 11:55 am

Bre, au mai fost clone, da erau mai amuzante... Zic io.

Bine ca va imbracati voi in casa sau in baie, io ma imbrac in graba.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Mar 26, 2005 12:26 pm

deci io taman ce-am fost la plaza romania si mi-am luat un frumos desu jan pol gotie, niste ciorapi reboc, adidasi ol star convers, tricou chenvelo eniuer si un ceas suaci. sunt tare?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mar 26, 2005 12:29 pm

eu ma imbrac in general.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Sâm Mar 26, 2005 1:33 pm

SOD scrie:deci io taman ce-am fost la plaza romania si mi-am luat un frumos desu jan pol gotie, niste ciorapi reboc, adidasi ol star convers, tricou chenvelo eniuer si un ceas suaci. sunt tare?

esti mah
numai ca nu te cred!!!
Cat ai dat pe fiecare? ;a
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde SOD » Sâm Mar 26, 2005 2:53 pm

in euro sau in lei, cum vrei sa-tzi spun?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Trinnity » Sâm Mar 26, 2005 4:38 pm

poate k vrea in "lei grei"... :con:
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Sâm Mar 26, 2005 5:04 pm

(tu ai cumparat in lei sau in euro)spune-mi in lei
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde tre » Dum Mar 27, 2005 1:37 am

Eagle Raider scrie:ce adidasi ii iei si de unde ?


"adibas" ma nu ti-am zis? de la plaza romania. am vazut ca aveau si perna de aer.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mar 27, 2005 1:49 am

vai dragule, n-am vazut ca ai scris. iarta-ma. uite, acum am scos bonul si ma uit.
pe adidasi am dat 3.456.730 lei, pe desuuri 1.425.000, pe tricou 456.000 ( aste e mai de cacat ca-i ieftin ), si pe ceas 5.675.000. desigur, am lasat spaga in jur de 800.000 in total.

iar de imbracat ma imbrac acasa la mine, in dressing room, unde dimineatza imi si dreg vocea, ca eu sunt si cantaretz! tzi-am zis ca-s cantaretz? ei, ma rog, de fat sunt cantautor! compun foaret mult si pentru altzii. pentru mine e fffffffff important cum am imbrac si cum apar pe scena. fanii mei au asteptari de la mine. nu pot sa le insel aceste asteptari.nu?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Dum Mar 27, 2005 1:56 pm

si cam ce canti u?
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Mar 27, 2005 3:37 pm

cant un soi de electro techno trance cu influientze medievalo arhaice.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Dum Mar 27, 2005 3:56 pm

sa fie clar... hainele de bazar sunt expirate ! nici nu vreau sa aud si nici macar de alte magazine decit de firma. eu pe copiii mei ii imbrac numai cu tzoale de firma. asa ia-m educat de cind ii am. si inainte de revolutie si tot reuseam sa pun pe ei numa tzoale de la vaporeni.

acum cu atit mai mult. fiemea nu se imbraca decit cu c-ei aduc io de la Milano. mai greseste ea cite o data si isi mai cumpara din camin de la studenti blugi cu 150.000 de lei vechi, da nun-drazneste sa vina cu ei acasa, c-ai rup bucati. ea stie asta. acuma, ultima uara, ia-m adus niste balerini aurii "Veronesse" cu geanta cu margele "Mango", sosete "Golden Point", cercei "Oxette" si o rochia de ocazie "Agnes". da rochia nu ia placut. m-ia zis ca ar fi preferat un "Ziggo" cu conbinatii "Ocassion" si shtrasuri "Tria Alfa". treaba ei ! data viitoare ii dau cardu si sas-i cumpere singura ce vrea.

pe fiumeu la-m prins intro zi cu niste adidasi de bazar in ghiozdan. zicea ca ia luat de la unu sa joace fotbal in ei. ia-m aruncat pe geam. ori "Nike" ori nimic.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Dum Mar 27, 2005 4:06 pm

Tanti Necko, puteti fi dumneavoastra mamica mea?! :cry: ;)

Mie imi plac hainele de la Miss sixty... sunt f tineresti.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Mar 27, 2005 4:09 pm

adevaru ie ca io fata tzoale de firma nu pot trai. totul trebe sa fie de super firma. spre exemplu, io cu parfumu D&g dezinfectez colacu de la veceu. l-am primit cadou si n-am putut sa jignes pe cel ce l-a adus.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde weed13 » Dum Mar 27, 2005 4:09 pm

ma scuzatz ca interferez aici, da io pe vremea cand cantam black industrial gotic cu influente bisericesti, ma inbracam numa cu haine negre, indiferent de firma, ca imi ierea totuna ce firma ie, atata tinp cat ie negre iele (hainele).
io nam avut insa succes, asa ca am inceput sam iau numa armanii si guchi. im plac blujii care are pe buzunare d&g, da as prefera g&d, ca ios mai gras, si atunci nu mai tre sam pun sirena pe cap si pancarta cu gabarit depasit la gat, conditiile fiind uarecum intrunite de bluji. pantofii mei ie din aia albi cu varf negru, ascutzitz, blujii taiatz, chimeasha ie alba cu inscriptiuni negre de markeru de sidiuri. accesoriile mi le iau de unde apuc, depinde cat de vulnerabila ie victima. da de obicei, port ceas bulagrii, ca ie mijtuace.
mai dau peste niste tarani cateodata inbracati cu naichii sau cu puma, si se uita la mine urat, da io stiu ca ie gelosi de aia ca io am asa tuale mijtuace, si ca am bani sa imi iau haine de firma, da nu is io de vina ca viata ie mai darnica cu mine decat cu iei. asa ca va recomand si voua, daca puteti sa va imbracati de la firme, faceti asta, ca nu are rost sa tii cont de parerea la fraerii care nusi permit asa ceva.
bafta !
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Dum Mar 27, 2005 4:20 pm

felinutzo draga, Miss sixty e pre toate drumurile, nu ma cobor io la asa ceva, dadaca vrei, cind vin de la Milano t-ia duc citeceva din ultima colectie, cu toate ca m-ie cam rusine sa intru acolo, da rog io pe cineva. nu mai sam-i dai masurile esacte.

SOD, ie ingrozitor cu parfumele astea, miem-i spui ?! ca deja nici sa le dau cadou mai departe nu pot ca m-ie rusine de mor sa dau un "Lei di Lancetti" la cineva... da bine zici, caca pac de veceu am si io.

uidule, se vede ma ca esti bine educat. brava !!! macar dea-r pricepe si copii astia ceva de la cei ca noi !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori