Pareri despre Hi-Q - Mega Turneu!

Forumul asociat fanclubului Hi-Q

Drumul Bacau - Iasi - Bacau

Mesajde AnDrEi » Dum Mai 26, 2002 10:16 pm

Heya ,noah .. v`am promis ca va povestesc cum am petrecut eu acest weekend alaturi de Hi-Q .. si a venit timpul .
Joi seara.. i`am dat un telefon lu`Florin ... si l`am intrebat cand ajung Vineri in Bacau , mi`a spus ca Mitza si Dana vor ajunge inainte deoarece el are treaba la Studio in Constanta cu ultimele detalii inainte de lansarea si inregsitrarea albumului , dupa care m`a intrebat daca vreau sa ascult una din ultimele melodii ce vor aparea pe noul album Hi-Q ce se va numi "Pentru Prieteni" .. eu .. normal ca am spus .. "Da" .. si.. a dat putin muzika mai tare`n studio si am auzit .. ce pot sa va spun decat ca .. it`s so k00l .. asa .. dupa care .. am stabilit ca sa mai vb Vineri la telefon .. si sa ne intalnim in Bacau .. cand ajung.
Vineri dupa ce am fost la scoala .. i`am dat un telefon lu` Florin .. si mi`a spus ca in acel moment chiar pleaka din Constanta ( si a ramas ca atunci cand va ajunge in Bacau sa imi dea un telefon ) iar Dana si Mitza .. au ajuns in Bacau si se afla la Magazinul Piaggio .. cand am auzit .. m`am dus acolo .. si cu o bucatzica de hartie .. m`am indreptat spre Mitza .. am intins mana si i`am cerut un autograf .. spunandu`i .. "Pentru Andrei de pe fanclub.ro " cand a auzit mi-a spus "Ce faci prietene " k00l .. a fost ceva fain .. am stat afara cat timp a dat autografe.. va pot spune ca... timp de 1 ora si jumatate ( prima repriza ) a stat si a dat autografe & make poze cu multimea de fani ce se aflau acolo in fata.. dupa care am intrat cu el in magazin .. si ne`am continuat discutia , am vb despre forum , fani , scutere , turneu , noul album , trupa mea , "fete" :-) noah .. despre o sumedenie de lucruri .. dupa care .. ne`am despartit .. deoarece eu trebuia sa ma intalnesc cu tipa care canta cu mine.. si nu am mai putut sta.. !
Dupa ce mi`am terminat treaba .. i`am dat un sms lu` Mitza si i`am spus daca ne putem intalni ca sa ne plimbam cu scuteru .. si el mi`a spus ca este la masa si sa ne vedem mai tarziu la Hotel .. Ok.. dupa 1 ora .. 1 ora si ceva .. eram acasa .. si am primit un sms .. in care era Mitza m`a intrebat in cat timp pot sa ajung la hotel .. iar in 10 minute am fost in incinta hotelului la netu` dinauntr`u , am fost cu Mitza de si`a cumparat ceva.. ( nu spun ce ) aaaa .. am uitat sa va spun .. erau in fata hotelului vreo 10 tipe .. care stateau in fata si asteptau un autograf de la ora 15:00 ( precizez ca atunci era ora 21:00 ) uhhhh cam mult .. dar eu cred ca merita .. dupa care .. am intrat cu Mitza pe net .. si am verifikat sa vedem ce mai s-a mai postat pe forum .. Mitza a intrat putin si pe mirC ( #Hi-Q ) , dupa care .. a venit si Florin .. am asteptat ca sa se schimbe .. si ne`am urcat in Dubitza Hi-Q Piaggio .. indreptandu`ne spre alt hotel .. unde era cazata Dana ..
Am ajuns la Hotel .. am luat`o pe Dana si am plekat la Discoteca.. in drum.. am cantat melodia turneului : La , la... ( stiti voi )
Odata ajunsi acolo , am intrat in discoteca (muaamaaaa era full - apropos .. daca Mitza sau Florin nu sunt de accord cu mine pot sa conteste ceea ce eu am afirma ) In Discoteca .. s-a desfasurat concertul .. dupa care .. pe la ora 2:30 eu m`am indreptat spre casa.. cu gandul ca in mai putin de 10 ore voi pleka impreuna cu Hi-Q la urmatorul concert ce se va desfasura la Iasi ..
Sambata pe la ora 11:40 m`a sunat Florin si au spus sa ne intalnim la clubul unde ei isi luau masa .. mi`am facut bagajelul` si m`am dus acolo .. am servit mikul dejun ( desi era amiaza :D ) dupa care am plekat la Radio Alfa ( un post lokal de radio ) unde Hi-Q a dat un interviu ( apropos .. li s-au pus ointrebare : Ce aveti prin buzunare , Dana a fost cea mai originala .. a spus ca "nu am buzunare " iar Florin .. :p mai bine va spune el ce avea .. :D ) In tot acest timp cat Hi-Q dadea interviul cei 4 baieti care insotesc in turneu trupa au jukat o partida de tenis cu pikioru` ( Babu` , Tzache , Raoul & Sebake ) . Dupa ce au terminat de dat interviul ne`am continuat drumul spre Iasi .. Dan , Roxana , Ady ( manageru`l turneului ) , eu ( Andrei :D ) , Babu , Dana & Danutz ( Dj Star ) in masina iar Mitza , Sebake , Razvan & Raoul cu scuterele . Am mers .. pana la Intrare in Iasi .. unde ne`am oprit astepand sa vina masina politie dupa care sa mergem si sa facem turul orasului ..
Ora 16:50 .. masina politiei a venit , scuterul Danei a fost dat jos din Tir .. iar noi eram gata sa ne contiuam drumul ..
Eu si Florin ne`am urcat pe un scuter , Dana alone , Razvan cu Sebake pe altu` iar Mitza & Babu pe un scuter Piaggio X 19 ( Florin gresesc cumva? am retinut bine marca & tipu` scuterului ? ) asa.. dupa care am intrat in oras .. am mers cam 2 ore defiland .. Dana a primit flori .. in timp ce mergeam .. deci .. din mers :) .. si uite asa .. am ajuns la discoteca "Rosu si Negru " ce se afla la parterul` Mall`ului . Acolo am coborat.. am intrat si am vizitat discoteca.. dupa care am plekat sa ne plimbam prin Mall . Inainte de a intra in Mall ne`am intalnim cu sly.. uhh ce tip .. no comment.. care i`a oferit Danei un maimutoi` .. deeh kewl .
Dupa ce am vizitat Mall`u am fost la Hotel si ne`am cazat .. dupa care am fost la masa .. am luat masa .. iar pana seara .. fiecare aveam program de voie .. Mitza a luat scuteru si a inceput sa se plimbe , Dana a avut ceva treaba .. iar Florin (fiind obosit ) s`a dus sa doarma putin ..
Eu am fost cu Babu , Tzache , Ady , Dan & Roxana in fata la Mall si am servit o bere rece , acolo a venit si sly.. impreuna cu tzep0 .. am stat de vorba .. dupa care .. am plekat la Hotel .. sa ne pregatim pentru concert ..
.. pot sa va spun ca .. in incinta discotecii era o caldura insuportabila .. greu se mai putea respira ( Dj Star - tell us about it ) noah.. a fost fain .. o multime de fain .. oglinzile din discoteca erau aburite , pe jos era apa de la atati aburi .. Florin era sa alunece.. Razvan a inceput sa stearga pe jos.. eu murea de caldura.. a fost fain ..
Dupa concert am fost cu Razvan si Florin sa ne luam ceva de papa de la un Fast Food .. aaaaa .. am uitat sa va spun Razvan a mancat varza cu cartofi .. (Florin Stie !?!?!? ) :D noah .. a fost kewl .. dupa care am fost la Hotel .. am cinstit un pahar de vin .. si am intrat pe net de pe Laptop`ul lu` Florin .. dupa care .. eu am ramas cu Razvan in camera iar Florin s`a dus la Danutz ( Dj Star ) sa vada cati sunt in camera .. si sa dormim .. precizez .. era ceasul 5:00 a.m .. iar la ora 8:30 trebuia sa fie "Trezirea" .. noah .. Florin a fost primul care s`a trezit .. a venit la mine si la Razvan in camera (ca acolo avea bagajul ) si m`a trezit.. ne`am facut bagajele .. le`am dus la masina .. si am fost sa mancam .. noah .. dupa care .. toti ne`am urcat in masina .. mai putin Mitza & Sebake .. care urmau sa vina cu scuteru` .. si ne`am indreptat spre Bacau .. ( am uitat sa va spun .. ca timp de vreo 2-3 ore am stat de vorba cu Florin .. si .. sper sa ma ajute cu .. stie el )
In legatura cu Dana .. si nu numai cred ca si Mitza.. la inceput .. inainte de ai cunoaste personal .. am crezut ca Dana este cea mai antipatica fiinta si ca nu baga lumea`n seama iar Mitza la fel .. deeeh acum .. pot sa spun ca Dana este o tipa super de treaba.. chiar si la masa .. Florin a stat mereu in stanga mea .. iar Dana in dreapta .. si am vb .. apropos .. Dana ( nu am prietena , ca tot m`ai intrebat de ce am acel inel pe deget .. sa stiti ca Dana intra pe forum .. si citeste mesajele dar nu este pasionata ca sa posteze .. sorry dar ata ete .. e`mail her .. ca o sa va raspunda ) iar Mitza .. este kewl .. cred ca atunci cand am spus ca este putin cam strange .. am spus`o asa .. in lipsa de dovezi .. cand am vb mai demult la tef.. l`am prins intr`o pasa proasta.. iar eu am facut o afirmatie .. deeh .. sorry Mitza ..
Hi-Q .. adik Florin , Dana & Mitza .. va multumesc pentru acest weekend minunat pe care mi l`ati oferit .. si sper sa ne vedem Vineri in Galati .. deja imi este dor de Dana .. de voi toti .. iar Florin .. ai grija de bermude .. sa le ai ca amintire :D
Dana : o tipa super kewl , intelegatoare , un suflet imens & bun , si .. amika mea cea mai buna ..
Florin : no comment
Mitza : un tip cu care ( scuze cacofina ) poti sta de vorba .. dar trebe sa nu`l prinzi intr`o pasa proasta ... apropos.. I love Hi-Q

P.S: Dana .. asta este parerea mea despre voi .. si mi`ar face plakere sa mai papam togheter
Aaa .. am uitat sa va spun ca tot la Iasi la cunoscut si pe Raven .. ( Heya man .. )

Va multumesc !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Dum Mai 26, 2002 10:33 pm

wow!!!:)
k00l ...:)

cate lumea ai cunoscut ...
mi-ash dori si eu sa ii cunosc pe toti userii forumului asta :)
sper sa am ocazia..
cel mai bine ar fi pe 8 iunie la bucureshti ..sper sa vina cati mai multi
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Dum Mai 26, 2002 10:46 pm

oricum andrei te-ai distrat ...bravo...sper sa ne vedem toti pe 8 iunie in bucuresti la mega lansarea albumului hi-q ...ce sa iti mai scriu?? promit sa revin aici cu ceva mai multe detalii...acuma sunt cam ocupat(cica maine am teza :))
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

:-)

Mesajde Florin Hi-Q » Lun Mai 27, 2002 2:21 am

k00l jurnal d calatorieeeee

e gata albumul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Florin Hi-Q
Junior Member
 
Mesaje: 200
Membru din: Lun Oct 01, 2001 1:05 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde sandrino » Lun Mai 27, 2002 7:46 am

Andrei mi-a placut jurnalu` tau :) si ma bucur ca te-ai distrat ... imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu la Bacau dar promit ca la bucuresti voi fi ... promit... gata ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Mai 27, 2002 10:43 am

sper sa am ocazia sa scriu shi eu un asemenea jurnal...e best albumul?? as vrea sa aud shi eu piesa aia "Pentru prieteni" ce zici Florin??
ps: inainte de a aparea...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde lucianus » Lun Mai 27, 2002 10:53 am

Initial trimis de sly
sper sa am ocazia sa scriu shi eu un asemenea jurnal...e best albumul?? as vrea sa aud shi eu piesa aia "Pentru prieteni" ce zici Florin??
ps: inainte de a aparea...

Si eu as vrea sa o ascult inainte de a aparea dar nu stiu daca se poate.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Mar Mai 28, 2002 8:17 am

deja.. vreti prea multe... dar sa stiti ca mi-ar surade ideea
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

La.lala.lalalalalalala

Mesajde AnDrEi » Mar Mai 28, 2002 1:56 pm

Initial trimis de Florin Hi-Q
k00l jurnal d calatorieeeee

e gata albumul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Florine.. prietene.. stiu ca este fain jurnalu` .. noah n`am ce zike .. am stat 2 ore ca sa postez acest mesaj .. dar noah .. pana la urma .. stiti voi :-) .. Florine ??!?! Mitza a ajuns cu bine? iar Dana .. ce mai face?

In legatura cu albumul .. astept detalii la Galati .. :-) .. si .. Florin .. spunele baietilor .. aiki ma refer la : Babu , Tzache , Raoul , Sebake & Razvi .. aaa am uitat de Bolek ( Danutz - DjStar :-) )

Va pup dulce :-) nu spun unde ... :p
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Bau bau bau bau

Mesajde PreferatA » Mar Mai 28, 2002 3:02 pm

daca asha mare distractzie a fost la bacau si la iasi pai atunci ce sa zik de bucuresti :)) cred ca o sa am 'Orgazm' akolo intre multzimea de amici de pe fanclub.ro inclusiv formatzia Hi-Q :)


mai e o saptamana si ceva si ptr mine deja a inceput numaratoarea inversa:))

va pupik !
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Mar Mai 28, 2002 5:39 pm

preferata .. o sa fiu langa tine :PP
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Okeya

Mesajde AnDrEi » Mar Mai 28, 2002 7:20 pm

Deci ne vedem toti la Bucuresti pe 8 Iunie da? :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mar Mai 28, 2002 7:56 pm

va fi o adunare generala acolo...sper sa ajung shi eu pe acolo ...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

La Bucuresti ...

Mesajde AnDrEi » Mie Mai 29, 2002 12:56 pm

Eu am sa fiu acolo cu siguranta .. deci pe 8 Iunie da? :p

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am


Înapoi la Hi-Q

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator